Прочетен: 1060 Коментари: 2 Гласове:
Последна промяна: 07.05 11:33
ПБ не подкрепи разследване на имуществото на Пеевски Отхвърлено бе и предложението на ДПС за комисия срещу "кръга Капитал"
В началото на първото си работно пленарно заседание новият парламент отхвърли създаването на комисия за разследването на имуществото на Делян Пеевски, както и контрапредложението - за комисия на Иво Прокопиев и "кръга Капитал".
"За" комисия, разследваща Делян Пеевски, гласуваха само депутатите от "Демократична България" (ДБ), Продължаваме промяната" (ПП) и "Възраждане". Предложението бе на ДБ.
Въпреки заявките, че идва да демонтира модела Пеевски-Борисов и да се бори с олигарсите, новата парламентарна сила "Прогресивна България" (ПБ) гласува с "въздържал се" за комисията и така тя няма да бъде създадена.
Народните представители не подкрепиха и предложението на ДПС за разследване на влиянието на "кръга Капитал".
В декларация след вота по двете предложения Антон Кутев ("Прогресивна България") заяви, че партията е дошла да работи "в услуга на гражданите, откъдето се опитват да я изместят търговците на национален суверенитет - със силата на реда, законността и морала, не с надменност и превъзходство, а смирено и честно".
Той заяви, че няма да се приемат "закони, за да решаваме частни случаи".
"Народното събрание не сваля охраната на когото и да било", каза Кутев, като допълни, че за това работят конкретни държавни органи.
Вместо да разследва имуществото на Пеевски, ПБ обяви в същата декларация, че кабинет 222А на Тодор Живков, ползван дълго от Делян Пеевски, вече ще бъде "читалня, музей", за да не бъде употребяван "за лъскане на личното его на партийни величия" със снимки под държавния герб.
НОВ ЕВРОПЕЙСКИ ЗАГОВОР СРЕЩУ БЪЛГАРИЯ
Поздрав за русйката от лондонската борса
Не си слушал предизборно Радев Той каза не един път , че зад , защото се е нагледал на закон срещу даден човек/който и да е той/ защото се е нагледал на глупости , вкл и конституционни промени срещу себе си -и за службите , и за домовата книга , и неработещи отхвърляния на смислени вета Ако погледнем всичките рестрикции срещу му , играят негова полза сега В негови ръце са службите, докато дойде време за "домовата " книга възможните за избор лица ще бъдат сменени с негови хора защото на едни изтичат мандатите, другите новото мнозинство може да смени
През годините дребнави хорица обезсилваха президентската институция в полза на изпълнителната власт и лакоми мнозинства, а днес Радев има има и мнозинство и изпълнителна власт Вчерашният отказ на мнозинството да мъсти на хора упражнявали се срещу Радев/ Пеевски наричаше Радев мистър Кеш, Борисов го наричаше шофьор на самолет и при това не добър/ показва , че поне засега Радев няма да урежда лични сметки, через собствени инициативи и такива на мнозинството
Слушам и Борисов и пеевски как са кротнали и заявяват че ще са конструктивна опозиция Дано, като управялащи не успяха
Не си слушал предизборно Радев Той каза не един път , че зад , защото се е нагледал на закон срещу даден човек/който и да е той/ защото се е нагледал на глупости , вкл и конституционни промени срещу себе си -и за службите , и за домовата книга , и неработещи отхвърляния на смислени вета Ако погледнем всичките рестрикции срещу му , играят негова полза сега В негови ръце са службите, докато дойде време за "домовата " книга възможните за избор лица ще бъдат сменени с негови хора защото на едни изтичат мандатите, другите новото мнозинство може да смени
През годините дребнави хорица обезсилваха президентската институция в полза на изпълнителната власт и лакоми мнозинства, а днес Радев има има и мнозинство и изпълнителна власт Вчерашният отказ на мнозинството да мъсти на хора упражнявали се срещу Радев/ Пеевски наричаше Радев мистър Кеш, Борисов го наричаше шофьор на самолет и при това не добър/ показва , че поне засега Радев няма да урежда лични сметки, через собствени инициативи и такива на мнозинството
Слушам и Борисов и пеевски как са кротнали и заявяват че ще са конструктивна опозиция Дано, като управялащи не успяха
Чудно че си верваш. А ся си спомни кво обещаваше по време на кампанията си. Ако не можеш аз ще го направя - да бори олигархията.
